Adam Kopecký přivezl bronz z RUSKA.

image příspěvek

Tamní Centrum olympijské přípravy Ruského svazu juda pořádalo v sobotu týmovou soutěž,  do níž se kromě a řady ruských týmů akreditovalo dalších 19 národních týmů z celé Evropy. 

V prvním kole naši porazili Leningradskou oblast, pak XMAO-Rusko/Mongolská oblast, ale ve třetím kole prohráli s místním týmem. V opravách porazili tým z Mongolska, pak tým z Krasnodarské oblasti a v boji o třetí místo se utkali s týmem Japonska. K vítězství a třetímu místu chyběl jediný bod, takže po těsné prohře  tým ČR/SVK  vybojoval  v silné světové konkurenci 5.místo.  Adam vyhrál v týmové soutěži všechny své zápasy a mohl se těšit na soutěž jednotlivců příští den. 

Neděle 7.10.2018:

V neděli pokračovaly boje jednotlivců, do nichž se akreditovalo přes 600 dorostenců a dorostenek, ročníky 2002-2003 ze 14 zemí,  FRA, KOR, MGL, KAZ, JPN, RSA, TDJ, Hong Kong a mnoho dalších. Adam nastoupil v kategorii MU-66kg o celkovém počtu 64závodníků. Hladce došel až do semifinále, kde po cestě porazil několik soupeřů z Ruska a jednoho Francouze.  V semifinále sice prohrál s Rusem, ale v boji o bronz porazil opět Francouze a vybojoval skvělé 3.místo.

Černý víkend naopak prožili naši závodníci na Českém poháru v Teplicích. Na posledním turnaji z celé serie se sešlo 741 závodníků ze 107 oddílů. 

V sobotu zcela nečekaně vypadl ze soutěže mladší žák Matěj Kopecký v kategorii do 38 kg. Následovali ho starší žáci Lukáš Král v kategorii do 50 kg a Michal Chlupáč s Václavem Mistolerem, oba v kategorii do 55 kg.

V neděli neuspěl ani Martin Procházka v kategorii dorostu  do 60 kg. Někteří ze jmenovaných si bohužel zkomplikovali postup na PČR a MČR.