logo

Vytisknout

Judisté TJ AutoŠkoda bojovali v sobotu a v neděli na třech turnajích.

Napsal Myška Jan.

Sobota 28.04.2018: 

Dorostenec Adam Kopecký zvítězil na mezinárodním turnaji v Budapešti.Adam HUN

 

V Budapešti se uskutečnil druhý největší otevřený turnaj v Evropě,  31.ročník BUDAPEST CUP JUDO 2018 s následným kempem.  Na turnaj se sjelo přes 1500 judistů, ze 205 oddílů ze 23 evropských zemí  a  také z Kanady a Austrálie. Adam ve své kategotii do 66 kg nejprve porazil před časovým limitem reprezentanta Rumunska, pak  postupně 4 Maďary a ve finále ho čekal reprezentant Ukrajiny. Nad ním Adam zvítězil pákou za dvě minuty a potvrdil svoje pevné místo v reprezentačním výběru dorostenců.

Lukáš Král v kategorii do 45 kg prohrál první utkání s reprezentantem z Polska, ale ten ho do oprav nevytáhl, protože byl v dalším zápase diskvalifikován. Pro Lukáše tak turnaj skončil, ale díky plnění výkonnostních kriterií si zajistil účast v následném kempu.

 

Jakub Černý zvítězil na turnaji v Blatné.

Město Blatná uspořádalo dobře zorganizovaný turnaj pro nejmladší judisty, který byl otevřený pro celou ČR. Jakub si v kategorii mláďat U11 vedl výborně.  Dokázal ve své hmotnostní kategorii porazit  všechny své soupeře a vybojoval 1. místo.

 

Neděle 29.04.2018:

V Kamenici u Prahy proběhla kvalifikační soutěž mladších žáků M13 pro Přebor České republiky.

Naši závodníci zde závodili se střídavými úspěchy. 

1. místo vybojovali Matěj Kopecký a Vojtěch Betka, 2. místo Ondřej Procházka,  3. místo Matyáš Douša a 5. místo Patrik Carska. Všichni získali body do Ranking listu.  Na postup tentokrát nedosáhli  Jan Bauer a Václav Šimonek.

Dále zde proběhla nepostupová soutěž starších žáků  a žákyň U15 a dorostenců a dorostenek U18.

V kategorii U15 vybojovali 1. místa Ondřej Binar a Kristýna Koutová. Václav Mistoler do závěrečných bojů nepostoupil.

V kategorii U18 vybojoval 2. místo Martin Procházka.

Budapest  Jakub Cerny Blatna  Kamenice