logo

Vytisknout

Uplynulý víkend judisté TJ Autoškoda bojovali na třech frontách

Napsal Myška Jan.

Uplynulý víkend judisté TJ Autoškoda bojovali na třech frontách: v Rakousku, v Polsku, v Praze a v Kolíně.ECC Adam

 

Sobota:

Adam Kopecký odcestoval do polské Bielsko Biala, dějiště Světového poháru kadetů. Tam postoupil do druhého kola, kde narazil na Izraelce Sahara Amita a měl po většinu zápasu převahu. Soupeř byl dvakrát napomínán, ale Adamovi se nepodařilo dovést zápas do vítězného konce.  Po dlouhé době tak nepostoupil na některém z turnajů do závěrečných bojů. 

Matěj Kopecký  odjel s výběrem středočeského kraje do rakouského Strasswalchenu, kde proběhl turnaj podobný našemu Českému Poháru. Matěj nastoupil v kategorii  do 38kg a dostal se až do boje o bronzovou medaili.  Zde svedl skoro 9 minut  trvající zápas se soupeřem  Toth Barna z Maďarska a vybojoval 3.místo.

Neděle:

První skupina žáků a dorostenců se zůčastnila v Praze poháru USK,  kvalitně obsazeného turnaje s mezinárodní účastí ( Slováci,   Rusové ). 

Zde vybojoval Martin Procházka 2.místo, Ondřej Binar 3.místo a Jan Bauer 7.místo. 

Druhá skupina odjela do Kolína, kde proběhlo 3. kolo Polabské ligy žactva za účasti 240 závodníků z ČR.

Matyáš Douša,  Lukáš Král, Štěpán Görög a Martin Vodička vybojovali ve svých hmotnostních kategoriích 2. místa,  Michal Chlupáč a Albert Pavlásek  3. místa.

Středočeský výběr se přihlásil v Rakousku ještě do soutěže družstev složených z mladších žáků, starších žáků a z dorostenců. 

Matěj Kopecký byl nejlehčí v kategorii do 42 kg.  Přesto zaznamenal v šesti zápasech tři vítězství a pomohl svému družstvu ke 3. místu  v turnaji.

Polabska liga Kolin