Vytisknout

Dorostenec Adam Kopecký se začíná prosazovat mezi juniory.

Napsal Myška Jan.

Adam Kopecký se jako jediný zástupce oddílu TJ AutoŠkoda zůčastnil začátkem prázdnin treningového kempu juniorské reprezentace v Plzni.Arena Sparta

Tento víkend hostila Arena Sparty na Podvinném Mlýně juniorské světové judo Junior European Judo Cup 2018, za účasti 493 judistů z 39 zemí a z 5 kontinentů. Česká republika nominovala 41 judistů a důvěru dostalo taky  7  perspektivních závodníků z kategorie dorostu.  Adam tak dostal příležitost poměřit síly s dvacetiletými závodníky, z nichž ti nejlepší již sbírají body na LOH v Tokiu.

Adam byl ve váze MU-66kg nejmladší a s nejmenšími zkušenostmi v kategorii U21. V prvním kole celkem hladce  porazil reprezentanta z ISR Klein Itay. Ve druhém kole  ho čekal Fin Korhonen, ale drobná chyba v boji na zemi připravila Adama o vítězství.  Fin pak prohrál s Korejcem Kimem a proto se Adam nedostal do oprav a turnaj pro něj skončil. .Přesto sklidil chválu od svého trernéra dorostenecké reprezentace i od vedení ČSJu.