logo

Vytisknout

Judisté TJ AutoŠkoda přivezli 3 medaile z Českého poháru.

Napsal Myška Jan.

V září každoročně probíhá v Brně Český pohár BRNO OPEN 2018, kam se sjíždějí mladí judisté, aby získali potřebné body pro postup na MČR. tým AŠ

Turnaj je otevřený i pro zahraniční závodníky, takže letos se soutěže zůčastnilo téměř  1200 judistů ze 158 oddílů z 9 zemí. Naše čtyřčlenná výprava zaznamenala v silné konkurenci výrazný úspěch a tři její členové stanuli na stupních vítězů.

Do sobotního programu byl nalosován Adam Kopecký v kategorii MU 66 kg, kde se sešlo 47 závodníků. Ve vyřazovacích kolech Adam porazil před časovým limitem dva soupeře z Čech i reprezentanta z Maďarska a postoupil do semifinále. V semifinále vyřadil  zástupce z  Polska do 30 vteřin. Ve finále ale narazil na svého kolegu z reprezentace. Po tuhém boji  zdolal svého soupeře v prodloužení, v tak zvaném  Golden Score a vybojoval skvělé       1. místo.

V neděli nastoupil jako první z našich  Matěj Kopecký  ve skupině 42 závodníků v kategorii U13. Hned na úvod ho čekal velmi silný soupeř z USK Praha, ale za podpory svého bratra Adama, který se osvědčil jako kouč, zvládnul zápas na výbornou. Vzápětí přidal další výhru, ale  ve čtvrtfinále prohrál těsně s reprezentantem z Polska na Golden Score a musel do oprav. Opravnými boji prošel Matěj vítězně  a vybojoval krásné 3. místo.

V kategorii starších žáků měl Michal Chlupáč nejpočetnější skupinu 55 soupeřů. Úvodní zápas zvládnul  na výbornou a zaznamenal zasloužené vítězství. Ve druhém kole byl nad jeho síly urostlý závodník z Německa, který ho ale do oprav nevytáhl a pro Michala turnaj skončil.

Ondřej Binar má poněkud nestandartní hmotnost a proto se v jeho kategorii sešlo pouze 5 závodníků.  Hned na úvod se mu podařilo porazit velmi silného soupeře z Teplic. To mu dodalo chuť do dalších bojů a přidal ještě další dvě vítězství.  Na závěr ho sice potkala jedna prohra, ale v součtu bodů v tabulce byl Ondra nejlepší a bral výborné 1.místo. 

Adam 1  Adam 2  Hala  Matěj 1  Matěj 2  Ondra 2  Ondra