logo

Vytisknout

Adam Kopecký stříbrný na mezinárodním turnaji ve Varšavě.

Napsal Myška Jan.

Polská metropole Varšava o tomto víkendu hostila největší otevřený turnaj JUDO v Polsku, v  kategorii dorostu a juniorů, Warsaw Judo Open. Na startu se sešlo 1837 judistů ze 197 oddílů ze 33 národností a turnaj proběhnul současně na 10 zápasištích ve sportovní hale Torwar.stupne vitezu

Adam odcestoval s výběrem Středočeského kraje a startoval v MU-66kg.  Zápasil v nejpočetněji obsazené hmotnostní kategorii, v níž se sešlo 88 závodníků.

V prvním kole porazil Ukrajince Zubchyka, pak Němce Voigta, Holanďana Thussena , ve čtvrtfinále Arménce Hovakimyana a v semifinále hladce Švéda Hanssona.

Ve finále nastoupil proti Ukrajinci Nebotovovi a svedl s ním urputný boj. Celá varšavská aréna ho hnala kupředu, ale nakonec Adam prohrál a v těžké mezinárodní konkurenci obsadil skvělé 2.místo.