logo

Vytisknout

Víkendové zpravodajství - JUDO (13.-14.10.2018)

Napsal Myška Jan.

Sobota 13.10.2018: 

Ve 3. kole Samurajské katany v Liberci pro starší žáky vybojoval Lukáš Král  2. místo v kategorii do 50 kg. Lukas Kral

 

Tentokrát se nedařilo Michalu Chlupáčovi v kategorii do 55 kg, který do závěrečných bojů nepostoupil.

V Kralupech se týž den konal už 20. ročník soutěže Kralupy cup pro kategorii Mláďat U9 a U11 a Starších žáků U15.

První zkušenosti, zatím bez bodového výsledku, získali v kategorii U9: Jiří Horák, Hynek Švec a Marek Bubeníček.

Velmi pěkné 2. místo po dobrém výkonu vybojoval Jakub Černý v kategorii U11.

V nepočetné kategorii U15 získal 1. místo Ondřej Binar. Ondra si tak po součtu bodů ze všech bodovaných turnajů zajistil postup na PČR starších žáků ze druhého místa v hmotnosti do 34 kg.

 

Neděle 14.10.2018:

Poslední kolo kvalifikace na PČR pro kategorii U13 ( mladší žáci ) proběhlo rovněž v Kralupech. 

1. místo  vybojoval Matěj Kopecký v hmotnosti do 38 kg po dramatickém finále, kdy porazil před limitem svého největšího konkurenta v kraji. Martin Vodička v téže hmotnosti do závěrečných bojů nepostoupil. Matěj si po součtu bodů ze všech bodovaných turnajů zajistil postup na PČR z prvního místa. 

1. místo v turnaji a postup na PČR z prvního místa si rovněž zajistil Ondřej Procházka, částečně díky sporadické konkurenci v hmotnosti do 27 kg.

Vojtěch Betka  sice zaváhal  v prvním zápase, ale po zlepšeném výkonu vybojoval nejen 3.místo v turnaji, ale i postup na PČR v hmotnosti do 61 kg ze třetího místa.  

Jan Bauer sice skončil v turnaji až na 5. místě, ale díky bodovým ziskům z předešlých turnajů postupuje na PČR v hmotnosti do 55 kg z děleného druhého místa. 

Matyáš Douša skončil v turnaji rovněž na 5. místě, ale díky dobré  výkonnosti v průběhu roku byl krajským svazem rovněž nominován na PČR v hmotnosti do 46 kg. Václav Šimonek se v téže kategorii do PČR nedostal. Obsadil v turnaji  7. místo, nicméně v některých zápasech zanechal dobrý dojem a je příslibem do budoucna.

Mláďata   Matěj Kopecký