logo

Vytisknout

Judista Adam Kopecký je mistrem České Republiky dorostenců pro rok 2018.

Napsal Myška Jan.

Oddíl Judo TJ AutoŠkoda Mladá Boleslav vyslal 3.11.2018 na MČR do Brna svého jediného zástupce, který se na tuto soutěž kvalifikoval. Boleslavské judo se tak v krátké době podruhé zapsalo zlatým písmem do sportovní kroniky.Adam 3.11.2018

Rozhodně není náhodou, že v obou případech jde o rukopis bratrů Adama a Matěje Kopeckých, kteří již dlouhodobě patří k republikové špičce.

Adam odjížděl do Brna jako nasazená jednička podle ranking listu, tudíž v nelehké roli favorita ve své hmotnostní kategorii do 66 kg. Ve skupině 25 soupeřů měl v prvním kole volný los. Zápas ve druhém kole ukončil do 0,5min, další zápas do 1,5min, v semifinále narazil na velmi nepříjemného soupeře z Plzně, ale dokázal ho porazit do 2 minut.  Ve finále ho čekal judista z Hradce Králové, s nímž má Adam sice pozitivní bilanci, ale ostražitost musela být na místě.  Ani v tomto případě Adam nedal svému soupeři šanci a dvěma chvaty Tomoe-Nage si zajistil mistrovský titul, k veliké radosti naší i svých kamarádů z výběru Středních Čech.

Týž den vyjeli Štěpán Görög a Jakub Černý. na turnaj do Loun.

Ve sportovním centru Luna se zúčastnilo soutěže 175 závodníků ze 27 oddílů. Oba naši závodníci zápasili v kategorii U11.  Jakub Černý vybojoval 2. místo a Štěpán Görög  3.misto ve svých hmotnostních kategoriích. 

společná 3.11.2018   stupně 3.11.2018   Jakub   Štěpán 3.11.2018