logo

Vytisknout

Judista Adam Kopecký bronzový na Světovém poháru v GYÖRU.

Napsal Myška Jan.

V maďarském Györu se o víkendu konal poslední turnaj světové série dorostenců 2018.  Do Maďarska se sjelo 422 judistů a judistek ze 3 kontinentů a 27 národností. stupně vítězů

Boleslavský judista Adam Kopecký byl jedním z 19 reprezentantů, které Česká republika na tento turnaj vyslala . V nejpočetněji obsazené hmotnostní kategorii měl Adam v prvním kole volný los, pak postupně porazil Rumuna Boldise, Maďara Detariho i nasazenou čtyřku turnaje Poláka Raczeka a vyhrál skupinu B. V semifinále prohrál s Ukrajincem Prudiusem a v boji o třetí místo ho čekal Polák Kowalczyk. Adam polského reprezentanta porazil před časovým limitem a vybojoval 3 místo.  Z  naší mužské části reprezentace byl  jediný, kdo se probojoval na stupně vítězů.

Pro Adama to je nejcennější medaile v jeho kariéře a navázal tak na svého kolegu z mateřského oddílu Jana Staňka, který jako poslední přivezl za boleslavské barvy cenný kov ze světového turnaje. Tímto umístěním udělal Adam první velký krok ke svému vysněnému cíli, postupu na ME  v roce 2019 a na Evropské hry v azerbajdžánském Baku.

Za jeho výsledky v letošním roce stojí především mateřský oddíl Judo TJ AutoŠkoda Mladá Boleslav, ale i Lucka Chytrá s Martinem Horským - kteří jsou jeho kouči ve výběru středočeského kraje a Jakub Mareš ze spřáteleného oddílu TSC Turnov, kam Adam zajíždí k treningovým zápasům, a to vše za podpory sponzora Škoenergo.

 

Mladší judisté TJ AutoŠkoda Mladá Boleslav odjeli na turnaj do Čáslavi.

Jakub Bednář a Jiří Horák úspěšně absolvovali dovednostní soutěž pro  Mini mláďata v kategorii U9. Tato soutěž je specialitou pořadatele a díky ní si nejmladší závodníci postupně zvykají na atmosféru soutěží.

Kategorie U11:

Laura Pošmurná a Jan Vodička skončili na druhém místě ve svých hmotnostních kategoriích. Štěpán Görög nepostoupil do závěrečných bojů.  Johanka Perlíková neměla ve své kategorii soupeřku, ale připsala si dvě vítězství mimo oficielní soutěž.

Kategorie U13:

Matěj Kopecký vybojoval 1. místo v početné skupině, z níž Martin Vodička do závěrečných bojů nepostoupil.

Kategorie U15:

Michal Chlupáč  vybojoval 3. místo v hmotnotní kategorii do 55 kg, ale  Václav Mistoler se do závěrečných bojů neprosadil.

Bohuslav Zákoucký vybojoval 3. místo v hmotnostní kategorii do 73 kg. Ladislav Abert závodil ve skupině do 60 kg a Erik Wertheimer do 66 kg, ale na stupně vítězů nedosáhli. 

Celkem se soutěže zůčastnilo 266 chlapců a dívek ze 32 oddílů.  

Ve sboru rozhodčích náš oddíl reprezentoval Martin Procházka.

Adam   Adam s trenérem RDD   Čáslav 17.11.2018   Matěj Čáslav