Vytisknout

8.3.2014 - Litoměřice.

Napsal Staněk Miroslav.

V sobotu 8.3.2014 vyrazili mladoboleslavští judisté se poprat do Litoměřic.

Na tuto již tradiční soutěž přijelo 20 oddílů a přivezlo 147 bojovníků, kteří měli možnost poměřit své bojové schopnosti na 4 tatami.

Jako první vstoupil do turnaje Matěj Kopecký, vyhrál svou vyřazovací skupinu i semifinále, když všechna svá utkání vyhrál s jasnou převahou před časovým limitem.DSC 47391

Ve finále narazil na borce z Nového Boru, nad kterým vyhrál v Teplicích. Soupeř měl velkou motivaci Matěje porazit a v hledišti byla velmi silná podpora. Z Nového Boru přijel celý autobus.

Matěj již vyhrával, ale nakonec ve chvilce nepozornosti soupeři podlehl a bylo z toho krásné 2. místo a stříbrná medaile.

Michal Chlupáč bojoval v životní formě. Předváděl technicky vyzrále judo, využil svých zkušeností. Hladce prošel vyřazovacími boji, vyhrál skupinu i semifinále. Ve finále udržel nervy na uzdě a bylo z toho zasloužené 1.místo a zlatá medaile.

Poslední do turnaje nastoupil Lukáš Král, s drobným zaváháním postoupil jako druhý ze skupiny, pak s jasnou převahou vyhrál semifinále a ve finále po ukrutném a vyrovnaném boji nakonec podlehl. Vybojoval výborné 2. místo a stříbrnou medaili.

Jan Staněk naopak vyrazil do Plzně na extraligu mužů, aby se popral za Litoměřice, kde hostuje. Svými vítězstvími pomohl Litoměřicím k průběžnému 3. místu.

Všem judistům patří velký dík za příkladnou reprezentaci a organizačnímu teamu pochvala za vedení dětí ke sportu.