Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

O samurajskou katanu v Jičíně

image příspěvek

V kategorii U11 – mláďata si nejlépe vedl Jakub Bednář, který vyhrál všech pět zápasů a vybojoval 1. místo. Jan Ondrášek měl ve své váhové kategorii čtyři soupeře. Tři z nich porazil a jednomu podlehl a vybojoval 2. místo. Matyáš Mařan porazil jednoho soupeře, ale dvěma podlehl.

V U13 – mladší žáci jsme měli také tři závodníky.

V kategorii +66kg měl Jan Brunner dva soupeře a oběma nedal větší šance. Dvakrát vítězství na ippon Honzovi přineslo 1. místo.

Kateřina Ondrášková s přehledem postoupila ze skupiny, dále se probojovala do finále, kde na Káťu čekala jí známá soupeřka, která jí vrátila prohru z přeboru. Káťa tedy vybojovala 2. místo.

Marek Dudek teprve sbírá závodní zkušenosti na turnaji nebodoval. Vypadl v prvním kole a do dalších bojů ho soupeř nevytáhl. Podobně si vedl v kategorii U15 – starších žáků Jakub Havel, pro kterého je start na závodech spíše o sběru zkušeností. Oba své zápasy jak v eliminaci, tak v opravách prohrál před časovým limitem. Oba borci naskakují do rozjetého vlaku, naprostá většina jejich soupeřů jsou ostřílení závodníci.

Krásné zápasy předvedl Hynek Švec v konkurenci 21 závodníků obsadil 7. místo. Připsal si tři vítězství na ippon a dvě prohry v golden score na rozhodnutí rozhodčích při nerozhodném stavu po uplynutí 3 minut nastavení.

Tomáš Pospíšil měl dva soupeře. Vybojoval si jedno vítězství, utrpěl jednu prohru a obsadil 2. místo.

Johana Perlíková obsadila 3. místo v konkurenci osmi závodnic. V KO systému měla tři zápasy, kde dvakrát vyhrála a jednou prohrála.

Laura Pošmurná dvakrát podlehla svým soupeřkám ve skupině a do dalších bojů se nepodívala.